8°C / 22°C
PONEDELJEK
11°C / 24°C

Nogometaši Rogaške in Kopra so se razšli z neodločenim izidom 2:2

Slatinčani so gostili Koprčane in iskali nove točke v boju za obstanek. Medtem ko je Koper varno v sredini lestvice, pa izbranci Oskarja Drobneta, ki so se pred dnevi prebili v svoj prvi finale pokalnega tekmovanja, kjer bodo konec maja igrali z Gorico, še lovijo matematično varnost za nadaljevanje igranja v prvi ligi.

Tokrat so na svoj račun dodali točko, za katero je v veliki meri zaslužen Patrik Mijić, ki je prispeval dva gola. Slatinčani imajo zdaj 33 točk, pet več od Radomelj, s katerimi se bodo merili v naslednjem krogu v gosteh, in šest od Aluminija, ki pa ima še tekmo v dobrem. Z njim bo Rogaška igrala v predzadnjem, 35. krogu.

Slatinčani so povedli v 20. minuti, ko je iz bližine zadel Mijić in dosegel svoj osmi zadetek, vse je dosegel spomladi, ko se je preselil v Rogaško Slatino.

V 27. minuti so imeli Koprčani lepo priložnost za izenačenje, vendar je iz bližine Wisdom Sule žogo poslal malo mimo vrat. Pet minut pozneje je Mijić na drugi strani znova zadel, toda sodnik je dosodil predhoden prekršek Gala Kureža, tako da je ostalo pri 1:0.

V 39. minuti je koprski vratar Tim Štrasberger dvakrat zapovrstjo posredoval po strelih Mijića in posebej Oliverja Kregarja iz bližine.

So pa Koprčani izenačili ob koncu prvega polčasa. Najprej je Mark Pabai streljal z 18 metrov, domači so strel blokirali, odbito žogo pa je "iz prve" z dobrih 20 metrov v zgornji kot domačih vrat poslal Petar Petriško.

V uvodu drugega dela sta imeli obe ekipi po eno obetavno akcijo, v 49. minuti pa je Mijić dosegel še svoj deveti gol sezone, ko je natančno meril z 20 metrov.

Nejc Kajtazović je v 53. minuti dosodil najstrožjo kazen v korist Kopra, ko je ob Reneju Rantuši Lamprehtu padel Deni Jurić, ki je nato v 54. minuti tudi zadel z bele pike.

V 66. minuti je z več kot 25 metrov s prostega strela nevarno meril Tino Blaž Lauš, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Pozneje se je dogajanje nekoliko umirilo, Koprčani so sicer imeli več moči in pobude, a razen strela Suleja z glavo ni bilo več nevarnosti.

Rogaška bo v 34. krogu v nedeljo gostovala pri Radomljah, Koper pa bo dan prej gostil Domžale.

* Športni center, sodniki: Kajtazović, Burjan, Habuš.
* Strelci: 1:0 Mijić (20.), 1:1 Petriško (45+1.), 2:1 Mijić (49.), 2:2 Jurić (54./11 m).
* Rogaška: Mulalić, Rantuša Lampreht, Flis (od 78. Diaby), Vujčić, Kambič, Lovrić, Thalisson, Kurež (od 46. Marcius), Korošec (od 74. Prenkpalaj), Kregar (od 74. Majcenić), Mijić (od 89. Pirtovšek).
* Koper: Štrasberger, Pabai, Bručić, Prce (od 67. Jelenič), Mittendorfer, Sidibe, Ankrah, Petriško (od 78. Kočar) , Lauš, Jurić (od 67. Osuji), Sule.
* Rumeni kartoni: Rantuša Lampreht, Kambič; Prce, Pabai.