7°C / 14°C
PONEDELJEK
7°C / 20°C

Calcit v finalu, Nova KBM Branik še ne

V ženskem odbojkarskem državnem prvenstvu se pričakuje v zadnjih letih tradicionalen finale med Calcitom in Novo KBM Branikom. Kamničanke so že uspešno opravile polfinalno nalogo, medtem ko so Mariborčanke na povratni tekmi nekoliko nepričakovano izgubile proti GEN-I Volleyju in bodo morale v Mariboru v sredo igrati še tretjo tekmo.

Po prvem nizu tekme v Novi Gorici ni dišalo po presenečenju. Varovanke Bruna Najdiča so ga dobile na krilih Ize Mlakar, odločilen pomen za končni razplet pa je bržkone imel drugi niz. V njem so bile gostje že blizu zmagi, vodile so z 22:20, toda nato so po zaslugi odličnih servisov Silvie Pertens štiri zaporedne točke osvojile domače. Pokalne prvakinje so nato ubranile dve zaključni žogi, pozneje tudi tretjo v "podaljšku", četrto pa je vendarle izkoristila Julija Mohorič.

To je dalo gostiteljicam novih moči, tako da so imele v tretjem nizu ves čas pobudo. Kazalo je, da ga bodo dobile zanesljivo, Mariborčanke so se ob koncu približale, a zmage tekmic niso ogrozile. V tretjem nizu pa je nato prišlo do popolnega mrka v gostujoči ekipi, ki je osvojila vsega 14 točk.

V domači vrsti je Lara Rituper dosegla 16 točk, od tega pet blokov, Polona Frelih jih je dodala 15. Pri Mariborčankah je bila z 19 točkami najučinkovitejša Mlakar.

Calcit Volley je imel v posameznih nizih prve tekme v Kamniku nekaj težav, a zmagal s 3:0, zgodba se je ponovila tudi v Hočah. Prva dva niza sta bila izenačena, v prvem so si branilke naslova zmago zagotovile v končnici, na 17. točki sta bili ekipi še poravnani, tudi v drugem so Štajerke še vodile z 19:18, toda končnico spet izgubile. V tretjem nizu pa potem niso bile več konkurenčne.

V kamniški vrsti se je z 20 točkami najbolj izkazala Fatoumatta Sillah, Sara Hutinski jih je dosegla 12, od tega pet z bloki. Domače posebej razpoložene igralke niso imele.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.