9°C / 23°C
NEDELJA
9°C / 22°C

Gen-I Volley izenačil dvoboj za tretje mesto

Odbojkarice Gen-I Volleyja so na drugi tekmi obračuna za tretje mesto državnega prvenstva s 3:1 (16, 23, -30, 18) premagale SIP Šempeter. Novogoričanke so tako serijo na dve zmagi poravnali na 1:1 v zmagah.

Šempetranke, ki so redni del prvenstva končale za Novogoričankami, so serijo za tretje mesto v državnem prvenstvu začele z zmago v Novi Gorici s 3:1 v nizih. Danes pa na domačem parketu niso potrdile tretjega mesta. Boljše so bile Novogoričanke, ki so tako odločitev premaknile na tretjo tekmo.

V prvem nizu so odbojkarice Gen-i Volleyja pobegnile na 11:5 in 14:6, kar je bilo dovolj, da so prvi niz varno pripeljale do konca. Drugi niz je šel precej bolj po načrtih domačink, ki so sredi niza vodile s 14:9 in 15:10. A Novogoričanke so povedle pri 18:17, prav tako pa so bile bolj zbrane v izenačeni končnici niza in povedle z 2:0.

Tudi tretji niz je bil zelo izenačen, prednost se je večkrat zamenjala, na koncu pa je odločila podaljšana igra. Pri 32:30 so se svojega prvega niza le razveselile Šempetranke. A v četrtem je šlo spet po notah Novogoričank, ki so sredi niza prevzele pobudo in zdržale do konca.

Odločilna tretja tekma za tretje mesto bo 25. aprila v Novi Gorici.

* ŠD OŠ Šempeter, gledalcev 350, sodnika: Miklošič in Rožej.
* SIP Šempeter: Božič 3 (1 blok), Koren, Lebič, Puckmeister 2 (1 blok), Jelen, Bavdaž 2, Anas. Žnidar 8 (1 as), Bulc 13 (2 asa, 1 blok), Ana Žnidar, Kogelnik 3 (1 blok), Sevčnikar 2 (1 as), Eržen 15, Kadunc, Krajnc 11 (4 asi, 2 bloka).
* Gen-I Volley: Koren 10 (1 as, 4 bloki), Haejin, San. Damjanović, Frelih 23 (3 bloki), Vulić, Ašćerić, Godec 7 (1 as, 3 bloki), Zdovc Sporer, Blažič 12 (3 asi), Saš. Damjanović, Makuc, Mohorič 12 (1 as, 5 blokov), Žigon 2 (2 asa), Podbršček.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.