6°C / 19°C
NEDELJA
7°C / 22°C

Mariborske odbojkarice do gladke zmage proti Novogoričankam

Odbojkarice Nove KBM Branika so na prvi tekmi polfinala državnega prvenstva s 3:0 (16,18, 23) premagale Gen-I Volley in v seriji povedle z 1:0 v zmagah.

Mariborčanke so po pričakovanju dobile prvo tekmo polfinala državnega prvenstva. Tekme proti Novogoričankam so se lotile zbrano, niso si smele dovoliti, da bi njihov nastop v finalu lahko ogrozile tekmice, ki so jih na isti stopnji tekmovanja zaustavile že lani.

Kot da bi imele to še v svežem spominu, so obračun začele z veliko željo po maščevanju. Hitro so si priigrale visoko prednost, izid 10:4 je že dal slutiti, da se Primorkam v Mariboru ne piše nič dobrega. Po bloku Nike Milošič, prvem od njenih petih na tekmi, so prišle do vodstva 17:9, po dveh zaporednih blokih Ize Mlakar pa do izida 19:10, takrat je že bilo bolj ali manj jasno, da bodo domače povedle z 1:0.

Domače so imele vse reči pod nadzorom tudi v drugem nizu, vodile so od začetka do konca, tretji niz pa je vendarle ponudil bolj izenačeno igro. Gostje so na začetku vodile, po delnem izidu 5:1 in vodstvu bankirk z 18:15, je kazalo, da je odpor gostij končan, a ni bi niti pri zaostanku 20:23. Dvakrat so se približale na točko zaostanka, toda Tali Lekše je vendarle izkoristila drugo zaključno žogo.

Druga tekma, bo v sredo, 20. marca, v Novi Gorici.

* Dvorana Lukna, gledalcev 92.
* Nova KBM Branik: Mlakar 23 (1 as, 3 bloke), K. Milošič 4 (1 as, 2 bloka), Kneževič, Štampar, Ulrih, Lekše 9 (2 asa, 1 blok), Senekovič, Ciač, Farkaš, Ramić, N. Milošič 11 (5 blokov), Potokar 5, Tišma 4.
* Gen-I Volley: T. Koren 6 (3 bloke), San. Damjanović 1 (1 blok), Frelih 9 (1 blok), Vulić, Ašćerić 6 (2 asa, 2 bloka), Godec 10 (1 as, 1 blok), Zdovc Sporer 4 (2 bloka), Blažič 5 (1 as), Makuc, Mohorič, Žigon 1 (1 blok), Podbršček.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.