11°C / 13°C
PETEK
10°C / 18°C

Živa Dvoršak osma na svetovnem pokalu v Limi

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na letošnji četrti tekmi svetovnega pokala v Limi osvojila osmo mesto v disciplini zračna puška 10 metrov.

Trikratna olimpijka iz Londona 2012, Ria de Janeira 2016 in Tokia 2021 se je v veliki finale iz kvalifikacijskega dela prebila s šestim dosežkom, potem ko je zadela 629,4 kroga. Enaintridesetletna strelka ljubljanske Olimpije je nanizala sijajne serije (104,3, 104,1, 105,6, 104,6, 105,6 in 105,2), razred zase pa je bila Kitajka Jiayu Han s 633,4 kroga.

V obračunu osmih najboljših strelk iz prvega dela tekmovanja se najboljši slovenski strelki v zračni in malokalibrski puški v zadnjem desetletju ni izšlo po željah. Prva je zapustila finalno prizorišče, potem ko jo je po dodatnem razstreljevanju izločila Španka Paula Grande. V finalu je bila nato najboljša Kitajka Zhilin Wang, ki je po točkah premagala Madžarko Eszter Meszaros s 17:9.

Na današnji tekmi so v kvalifikacijah nastopile še štiri Slovenke. Sonja Benčina (623,1) je osvojila 41., Urška Kuharič (622,8) 42., Urška Hrašovec (621,2) 54., Klavdija Jerovšek (618,8) pa 59. mesto.

V nedeljo bosta na strelsko črto v perujski prestolnici stopila Rajmond Debevec in Robi Markoja. Pred izkušenima slovenskima strelcema je tekma v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov. V ponedeljek bodo v tej kraljevski strelski disciplini nastopile tudi Dvoršak, Kuharič in Jerovšek.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.