11°C / 20°C
ČETRTEK
9°C / 17°C

Jeruzalem Ormož - Celje Pivovarna Laško 29:34

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 15. krogu lige NLB doma izgubili s Celjem Pivovarno Laško z 29:34 (13:18).

* Športna dvorana Hardek, sodnika: Kikel in Zupan.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 2, Pungartnik, Fergola 2, Vincek, Žuran 8, Hebar 4 (2), Šulek 1, Kosi 7, N. Krabonja 1, S. Krabonja, Kolmanič 4, Škrinjar.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan, Knez, Mazej 2, Cokan 11 (5), Marguč, Antonijević, Ivanković 5, Janc 7 (1), Muhović, Žabić 6, Mlakar, Vlah, Martinović 2, Suholežnik 1.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (2), Celje Pivovarna Laško 7 (6).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 12, Celje Pivovarna Laško 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Celjani so s 14. zmago v sezoni skočili nazaj na vrh prvenstvene razpredelnice in imajo dve točki več od Trebnjega in tri od Velenja. Za rokometaše Ormoža je to osmi poraz in ostajajo na osmem mestu.

Rokometaši iz knežjega mesta so bili tokrat spet na delu v državnem prvenstvu, med tednom pa so v tekmi 11. kroga lige prvakov v gosteh premagali Nantes z 32:31.

Dvomov o zmagovalcu na današnji tekmi praktično ni bilo, saj so bili pred tekmo Celjani v vlogi favorita. Prednost so prevzeli že takoj na začetku dvoboja, ta pa ni bila nikoli resneje ogrožena.

Po dobrih desetih minutah in golu Stefana Žabića so gostje povedli z 8:4. Prednost so nato Celjani dvignili na pet zadetkov, a so se po zaslugi Davida Bogadija domači rokometaši približali na nazaj na dva (10:8).

Pred odmorom so se Celjani še enkrat odmaknili in povedli z največjo razliko v prvem polčasu, ko je štiri minute pred koncem Tim Cokan zadel za 16:10.

Drugi polčas so domačini napadalno odprli in se približali na tri gole zaostanka (17:20), a v nadaljevanju tega tempa niso zdržali. Po novem golu Žabića so Celjani povedli za sedem (25:18).

Ormožani so nekajkrat do konca tekme za malenkost še zmanjšali zaostanek, a prostora za kaj več jim Celjani niso pustili.

Za Celje je Tim Cokan dosegel 11 golov in bil najboljši strelec obračuna, sedem jih je dodal Mitja Janc. Za Ormož je osem zadetkov dosegel Rok Žuran, sedem pa jih je prispeval Tilen Kosi.

V naslednjem krogu rokometaše Celja čaka štajerski derbi proti Gorenju Velenju pred domačimi navijači. Ormožani pa se bodo odpravili na gostovanje k Slovenj Gradcu.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.